понеділок, 25 травня 2020 р.


Доброго дня, шановні педагоги!Раді Вам повідомити дату проведення онлайн уроку «Гуру по догляду за тваринами»,який відбудеться 28 травня 2020 року о 14:00.

Зважаючи на поточну ситуацію та у вигляді виключення, цього разу Вам не потрібно буде збирати звітні дані зі шкіл –
ми отримаємо їх напряму від вчителів завдяки Гугл-формі.
Надаємо Анонс заходу для поширення серед навчальних закладів:

БФ "Щаслива лапа" запрошує всіх учнів 2-6 класів долучитись до онлайн інтерактивного уроку "Гуру по догляду за тваринами",
який відбудеться в рамках освітнього проєкту "Біоетика" 28 травня 2020 року об 14:00.
Наша мета: поглибити знання учнів з правил догляду за домашніми тваринами (собаками та котами);
закріпити знання щодо поводження з безпритульними тваринами;
виховувати чуйне, гуманне та відповідальне ставлення до тварин.
Урок відбудеться на сторінці Фонду у Фейсбук (https://www.facebook.com/HappyPawFund/).
Рекомендуємо переглядати заняття з ноутбука або комп’ютера (з планшету або телефону буде не зручно).
ПІСЛЯ заходу, просимо класних керівників та/або вчителів молодших класів заповнити до 1 червня 2020 року онлайн форму щодо участі учнів їхнього класу в онлайн уроці.
Внесені дані будуть додані до статистики активності участі Вашого навчального закладу та міста у Всеукраїнському освітньому проєкті "Біоетика".
Звертаємо Вашу увагу, що дана форма містить необхідність надання фото-звіту участі в онлайн уроці.
Фото можуть зробити батьки чи рідні учнів (можливий ракурс «зі спини»).
Посилання на онлайн форму, яку необхідно заповнити після онлайн уроку: https://forms.gle/fmTxaGHz3Tu6MQPN6
Серед всіх активних учасників уроку буде розіграно настільну гру "Happy paw"!





Давайте проведемо карантин разом. До зустрічі!


З повагою, Хайленко Анна
молодший менеджер проекту «Біоетика»
БО «БФ «Щаслива лапа»
(тел. 093 752 32 56)

пʼятниця, 22 травня 2020 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ

22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day) 
Глухар
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (Резолюція 55/201).

Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду та ін.
Пелікан
У 1992 році в Ріо-де-Жанейро була підписана Конвенція про біологічне різноманіття. Під поняттям «біорізноманіття» розуміють сукупність усіх видів живих організмів (від бактерій до ссавців), невід’ємною частиною яких є людина. Основною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.

Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 29 листопада 1994 року, а також ухвалила ряд законів щодо ратифікації, приєднання та виконання інших міжнародних договорів обов’язкового та необов’язкового характеру, що регулюють питання збереження та використання біологічного і ландшафтного різноманіття. На національному рівні координацію реалізації положень законів та відповідних програм здійснює Національна Комісія з питань збереження біорізноманіття та Міністерство екології та природних ресурсів України.
ДовідковоТемпи зникнення рідкісних видів є надзвичайно високими.
Шафран
За останні 400 років планета втратила близько 100 видів лише хребетних тварин. На цей час приблизно 22 тисячі видів рослин і тварин перебувають на межі зникнення. Зникаючими називають види, чисельність яких стрімко зменшується або вже досягла критичного рівня в межах свого ареалу.

В Україні внаслідок господарювання, особливо за останнє століття, значно змінилися ландшафти та середовища існування. Різко зменшилася площа, зайнята природними угрупованнями – до 29%, у т. ч. лісами – до 14,3% території країни, було практично знищено степ як природний біом, значних змін зазнали гідрологічні умови території у зв’язку з будівництвом рівнинних гідроелектростанцій та створенням водосховищ, осушенням боліт Полісся та обводненням степу. Спостерігається антропогенне забруднення значних територій, зокрема важкими металами, радіонуклідами, стійкими органічними сполуками, є прояви девастації та синантропізації екосистем, що загрожує втратою гено-, цено- та екофонду.
bio-Vedmid
У той же час Україна має багату біоту, яка налічує понад 25 тис. видів рослин (5100 судинних рослин, більше ніж 15 тис. грибів і слизовиків, понад 1 тис. лишайників, майже 800 мохоподібних і близько 4 тис. водоростей) і 45 тис. видів тварин (понад 35 тис. комах, майже 3,5 тис. інших членистоногих, 1800 найпростіших, 1600 круглих червів, 1280 плоских червів та 440 кільчастих червів серед більш ніж 44 тис. безхребетних, близько 200 риб і круглоротих, 17 земноводних, 21 плазунів, близько 400 птахів і 108 ссавців із хребетних) та характеризується певним ендемізмом і реліктовістю.

Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

четвер, 21 травня 2020 р.

Оприлюднений новий графік проведення ЗНО-2020

Міністерством освіти визначений новий графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році.
Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти і науки Любомирою Мандзій.
Документом визначено графік проведення основних етапів зовнішнього оцінювання.

Проведення основної сесії ЗНО 2020 року

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня:
  • математика — 25 червня;
  • українська мова і література — 30 червня;
  • фізика — 2 липня;
  • іспанська, німецька, французька мови — 6 липня;
  • англійська мова — 7 липня;
  • історія України — 9 липня;
  • біологія — 13 липня;
  • географія — 15 липня;
  • хімія - 17 липня.

Оголошення результатів ЗНО учасників

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.

Проведення додаткової сесії ЗНО

Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня.
Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зареєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.

вівторок, 19 травня 2020 р.

ЗНО-2020: термометрія, маски, антисептики та дистанція

Головний санітарний лікар оприлюднив вимоги до протиепідеміологічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів до магістратури.
Відповідний проект рекомендацій винесений для громадського обговорення та набуде чинності після його затвердження.
Документ передбачає проведення низки заходів, що мають забезпечити безпечне проведення зовнішнього оцінювання у пунктах тестування.
Планується, що суб’єкти відповідальні за організацію ЗНО мають визначити маршрути учасників, з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників, скласти графік за яким відбуватиметься допуск учасників у пункт тестування, визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,5 метри один від одного та передбачити розсадку таким чином, щоб поруч, спереду та ззаду учасника місця не були зайняті іншими учасниками.
Окрім того, учасники зовнішнього оцінювання допускатимуться до пункту тестування лише після проведення термометрії, опитування щодо стану здоров'я та за умови одягнення захисної маски.
Допуск до пунктів тестування сторонніх осіб буде заборонено.
На вході до будівлі, в якій організовано тестування та на вході до аудиторій мають бути організовані місця для обробки рук антисептиками.
У санітарних кімнатах має бути забезпечено постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. Використання багаторазових рушників буде заборонено.
За годину до початку тестування та після проведення тестування в аудиторіях повинно проводитись прибирання, разом із дезінфекцією поверхонь та місць для сидіння.
Також у місцях проведення тестування має бути забезпечено чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров’я.

понеділок, 18 травня 2020 р.

МОН планує реформувати природничо-математичну освіту

Міністерством освіти і науки розроблено Концепцію розвитку природничо-математичної освіти. Проект документа винесений для громадського обговорення.
Автори концепції зазначають, що Україна відчуває дефіцит фахівців, які роблять найбільш вагомий внесок у виробництво внутрішнього валового продукту. Вагомою причиною такого дефіциту є втрата популярності науково-технічних, інженерних професій і, як наслідок, зменшення зацікавленості у вивченні предметів природничої, технологічної, математичної освітніх галузей у молоді, про що свідчить негативна динаміка кількості випускників шкіл, які проходять ЗНО з математики, фізики, хімії та біології.
«Природничо-математична освіта (STEM-освіта) має стати ключовим напрямом розвитку освітньої галузі, складовою державної політики щодо зміцнення конкурентоздатності економіки та розвитку людського капіталу, одним з головних чинників інноваційного розвитку освіти, що відповідає запитам сучасної економіки та потребам суспільства», - йдеться у проекті концепції.
Окрім того, автори концепції наголошують, що у галузі природничо-математичної освіти наявні проблеми, які є наслідком загальних проблем у сфері середньої освіти, зокрема: зниження рівня викладання природничо-математичних предметів, недосконалість змісту шкільної освіти, невідповідність змісту природничо-математичної освіти вимогам сьогодення, низька заробітна плата, соціальна незахищеність учителів, відсутність відповідних умов в окремих школах для забезпечення допрофільної підготовки та профільного навчання природничо-математичних предметів тощо.
Головною метою концепції є сприяння розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) як фундаменту конкурентоздатності та економічного зростання нашої держави, що покликані формувати новітні STEM-компетентності громадян, підготувати фахівців нової генерації, здатних до засвоєння, втілення та розробки сучасних знань та новітніх технологій.
Концепція спрямована на модернізацію природничо-математичної освіти, широкомасштабне впровадження STEM-освіти на рівнях дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти; врахування завдань природничо-математичної (STEM-освіти) при плануванні бюджетних асигнувань; залучення широкої громадськості до підтримки впровадження STEM-освіти через партнерство з роботодавцями та науковими установами.
У проекті документа наголошується, що з метою активного залучення молоді до дослідницько-експериментальної, конструкторської діяльності, удосконалення основних STEM-умінь, включаючи обчислювальне мислення, та здобуття цифрової грамотності потрібно впроваджувати нові методи та форми організації освітнього процесу.
Актуальним напрямом інноваційного розвитку освіти є STEM-орієнтований підхід до навчання, у якому академічні терміни супроводжуються прикладами із реального життя.
Концепція визначає основні завдання STEM-освіти та окреслює умови її реалізації.
Автори Концепції розвитку природничо-математичної освіти очікують, що  впровадження STEM-освіти в освітній процес дозволить підвищити якість освіти, формувати і розвивати навички науково-дослідницької та інженерної діяльності, ранню професійну самовизначеність школярів, популяризувати інженерні професії поширювати інноваційний педагогічний досвід та освітні технології тощо.
Пропозиції та зауваження до проекту концепції можна надсилати до 04 червня 2020 року на е-пошту b_kudrenko@mon.gov.ua з темою повідомлення «Громадське обговорення».

пʼятниця, 15 травня 2020 р.

Найщиріші вітання в цей день учителям біології з нагоди професійного свята! Біологія це наука про життя. То нехай воно Вас любить, а природа надихає. Всім здоров'я і любові!

четвер, 14 травня 2020 р.



ЗНО-2020 розпочнеться 25 червня


Міністерство освіти і науки планує реалізувати перший з двох сценаріїв проведення зовнішнього незалежного оцінювання і розпочати основну сесію тестування 25 червня.
Про це, під час засідання Кабінету Міністрів, сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
«Міністерством освіти було оприлюднено сценарії завершення навчального року та проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Зараз ми працюємо над реалізацією першого сценарію. Тобто ми проводимо зовнішнє незалежне оцінювання з 25 червня по 17 липня», - сказала Мандзій.
Дві сесії пробного ЗНО орієнтовно будуть проведені 15 і 17 червня.
Також вона повідомила, що в учасників ЗНО є можливість перереєструватись для проходження тестування ближче до місця проживання.